Koklear İmplant İş Akışları Bilgilendirme Toplantısı
26 Aralık 2018


Koklear İmplant İş Akışları Bilgilendirme Toplantısı

Bakanlığımız ile Devlet Malzeme Ofisi (DMO) Genel Müdürlüğü arasında imzalanan 19.01.2018 tarihli “Tedarik İşbirliği Protokolü” kapsamında DMO tarafından 320 Adet Koklear İmplant ihale süreci tamamlanmış ve dağıtım yapılacak il sağlık müdürlükleri belirlenmiştir. Süreç ile ilgili birimlerin bilgilendirilmesi amacıyla 28.11.2018 tarihinde Bakanlığımız Bilkent Yerleşkesi Konferans Salonunda toplantı düzenlenmiştir. 
Toplantıya Tedarik Planlama, Stok ve Lojistik Yönetimi Daire Başkanlığı personeli, DMO ilgili birimleri, Dağıtım Merkezi İl Sağlık Müdürlüklerinde görevli Sağlık Market Yetkilileri, koklear implant işlemini uygulayan bağlı sağlık tesislerinde ilgili işlemler için görevlendirilen Sağlık Market Taşınır Kayıt Yetkilileri ile sağlık tesislerinde genel süreçlerden sorumlu hekimler katılım sağlamıştır. 
Toplantıda Genel Müdürümüz Prof. Dr. Rahmi Kılıç’ın açılış konuşmasının ardından Tedarik Planlama, Stok ve Lojistik Yönetimi Daire Başkanı Uz. Ecz. İrem MÜHÜRCÜ tarafından koklear implantların dağıtım süreçlerinde ihtiyaç talep, ihtiyaç tespit, sipariş, malzeme girişleri, faturalandırma, ödeme gibi hususlarda uygulanacak iş akışları hakkında bilgilendirmeler yapılmıştır
.

  • DSC_7136.JPG
  • DSC_7146.JPG
  • DSC_7160.JPG